Początek

Grając w pokera Texas Holdem, każdy z graczy otrzymuje dwie karty twarzą do dołu – nazywa się je twymi 'zakrytymi kartami’. Następnie dochodzi do rundy licytacji, gdzie możesz Sprawdzić, Postawić lub Spasować. Ten etap gry jest znany jako 'pre-flop’, a to co robisz dalej zależy od tego jakie są twoje zakryte karty lub jakie jest początkowe rozdanie.

Kiedy obstawianie jest zakończone, trzy karty zostają postawione na stole twarzą do góry. To nazywa się flopem.

The Flop

The Flop

Środek

Po tym następuje następna runda obstawiania, po której na stole pojawia się czwarta karta – nazywamy to turnem.

The Turn

The Turn

Następnie mamy kolejną rundę obstawiania i ostatnia karta pojawia się na stole – zwana river – i przechodzimy do ostatniej rundy obstawiania.

The River

The River

Twoje najlepsze układy w Texas Holdem będą stworzone z użycia kart zakrytych oraz pięciu kart na środku stołu, którymi musisz zbudować swoje najlepsze układy pokerowe. Nie wiesz jakie są najlepsze karty w ręku? Możesz odwiedzić stronę z rankingiem najlepszych układów pokerowych, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

Dla przykładu, jeśli masz 9-9, a karty na stole to 9-9-A-5-2, to masz Karetę (ang. four-of-a-kind). Jeśli kartami na stole są J-Q-K-7-2, to będziesz miał tylko dwie dziewiątki.

Czasami najlepsze karty do gry w texas holdem są stworzone z samych kart na stole. Jeśli na stole pojawi się 10-10-10-10-A, a Ty masz 9-9 ze swoich kart zakrytych, to twoje karty zakryte nie poskutkują posiadaniem Karety lub czegoś o wyższej wartości niż to co obecnie jest na stole.

Końcówka

Istnieją dwa sposoby na zakończenie rozdania.

Jednym jest moment, w którym gracze decydują się na pokazanie swoich kart zakrytych i gracz z najlepszą ręką wygrywa. Nazywamy to showdown.

Innym jest moment, w którym jeden z graczy obstawi tak dużo, że wszyscy inni spasują. Tak kończy się najwięcej rozdań w Texas Holdem i na tym polega magia całej gry – nie zawsze potrzebujesz najlepszego rozdania, aby wygrać pieniądze.

Zatem podsumujmy…

Przejdźmy do tego jak działają rozdania w Texas Holdem korzystając z czysto pokerowego slangu i zobaczmy czy zrozumiesz.

Na początku otrzymujesz dwie karty zakryte. Następnie jest runda obstawiania. Następnie gracze pozostali w grze widzą flopa. Następnie znowu mamy rundę obstawiania. Po niej widzisz karty z fazy turn. Przechodzimy do następnego obstawiania. Następnie widzimy ostatnią kartę czyli river. Pozostaje ostatnia runda obstawiania. Ręka złożona z najlepszych pięciu kart wygrywa.

Texas Holdem zasady

Ranking Układów

Musisz znać ranking pokerowych układów

Układ pokerowy składa się z pięciu kart. Składa się on z różnych kategorii, takich jak Kolor, Strit czy Dwie Pary. Gracz z najwyższym układem jest zwycięzcą rozdania, dlatego tak ważne jest zrozumienie rankingu układów pokerowych.

Poker Królewski (ang. Royal Flush)

Royal Flush

Royal Flush

Poker Królewski to układ pięciu kart w tym samym kolorze od Asa w dół. Na przykład, może to być karo A-K-Q-J-10.

Poker (ang. Straight Flush)

Straight Flush

Straight Flush

Poker to nic innego jak pięć kolejnych kart w tym samym kolorze. Dla przykładu, 7-6-5-4-3 trefl.

Kareta (ang. Four of a Kind)

Four of a Kind

Four of a Kind

Kareta to cztery karty o jednakowej wartości. Na przykład, cztery walety.

Full (ang. Full House)

Full House

Full House

Full składa się z zestawu 3 kart o tej samej wartości i pary o innej wartości. Dla przykładu, może to być Q-Q-Q-2-2.

Kolor (ang. Flush)

Flush

Flush

Kolor to pięć kart obojętnie jakich kart w tym samym kolorze. Dla przykładu, może to być K-Q-9-6-3 karo.

Strit (ang. Straight)

Straight

Straight

Pięć kart o sekwencyjnej wartości. Każdy możliwy strit będzie zawierał 5 lub 10. Dla przykładu, 7-6-5-4-3 w różnym kolorze.

Trójka (ang. Three of a Kind)

Three of a Kind

Three of a Kind

Trzy karty o tej samej wartości. Na przykład trzy asy.

Dwie Pary (ang. Two Pairs)

Two Pairs

Two Pairs

Są to dwie karty o tej samej wartości i dwie inne karty o innej wartości. Dla przykładu, dwa walety i dwie ósemki.

Para (ang. Pair)

Pair

Pair

Para to dwie karty tej samej rangi. Dla przykładu, dwie damy.

Wysoka Karta (ang. High Card)

High Card

High Card

Osoba z najwyższym układem wygrywa. Jeśli dwie lub więcej osób posiada najwyższą kartę, do rozstrzygnięcia używa się zasady kicker (patrz poniżej).

Oficjalny ranking pokera: ties and kickers

Poker jest grą, w której należy ułożyć najlepszy układ pięciu kart z dostępnych siedmiu (pięć kart na stole plus twoje dwie zakryte). Jeśli zatem mamy remis i dwoje graczy ma karetę, trójkę, dwie pary, parę lub wysoką kartę, następna karta czyli tak zwany 'kicker’ wkracza do gry, aby ustalić zwycięzcę rozdania.

Na przykład:

Gracz A: Najlepsze Pięć Kart

Gracz A

Gracz A

Gracz B: Najlepsze Pięć Kart

Gracz B

Gracz B

Gracz A wygra rozdanie z kickerem Q (dama).

Jeśli mamy remis przy trójce, dwóch parach lub wysokiej karcie, drugi, trzeci, a nawet czwarty kicker może być potrzebny do wyłonienia zwycięzcy. Jeśli kicker wciąż nie dał konkretnego rozstrzygnięcia, gracze zaangażowani będą musieli się po równo podzielić całą pulą na stole.