Przewodnik Do Poker Online

Dla Kogo Jest Ten Przewodnik Do Poker Online?

Ten poradnik jest skierowany praktycznie wyłącznie do początkującego poker online, jednakże można w nim znaleźć przydatne porady również dla bardziej doświadczonych graczy. Zobacz, która z tych kategorii najbardziej pasuje do Ciebie:

  • Jeśli jeszcze nie dokonałeś swego pierwszego depozytu do pokoju online, sugeruję aby zacząć od początku i przejrzeć cały poradnik. Nie musisz czytać całości w trakcie jednego posiedzenia, ale przynajmniej przerób kwestie związane z kapitałem, abyś zrozumiał znaczenie swojego nadchodzącego depozytu i jak powinieneś do niego podejść.
  • Jeśli grasz już w poker online, ale nie jesteś pewien jak wygrywać pieniądze, też powinieneś przeczytać rozdział dotyczący finansów (przynajmniej po krótce), ponieważ uważam, że niezwykle ważne jest wiedzieć jakie znaczenie ma kapitał w tej grze. Jako, że prawdopodobnie już wiesz jakie rodzaje gry są dostępne, możesz od razu przejść do sekcji studiowania.
  • Jeśli jesteś doświadczonym graczem, który szuka porad i wskazówek, ten poradnik nie jest raczej dla Ciebie, ale możesz od razu przejść do sekcji studiowania.

Dlaczego Poker Online Tak Dobrze Kwitnie

Poker Online w Polsce

Dlaczego poker nagle stał się tak bardzo popularny? Czy to przez nadawców telewizyjnych? Przez Chrisa Moneymakera? Czy może chodzi o naturalny cykl w grach?

Myślę, że te kwestie pomagają, ale faktycznym powodem jest to, że poker jest niezwykle ekscytującą i przyjemną grą. Niestety, gra w pokera dla wielu ludzi była niemożliwa, którzy w przeciwnym wypadku bardzo by ją lubili. Wiele krajów – oraz wiele stanów w Ameryce – nie ma kasyn i pokojów pokerowych. Przynajmniej nie tych legalnych. Uzyskanie od 6 do 10 osób na dłuższy okres do grania może być trudne. A jeszcze trudniejsze jeśli ludzie ci muszą się zgodzić na pewne limity czy rodzaj gry, co tylko dalej wszystko komplikuje. Aby dolać oliwy do ognia, wielu ludzi ma moralne zastrzeżenia do wygrywania pieniędzy od swoich przyjaciół, co sprawia, że bywali przygnębieni, bez względu na to jak skończył się dla nich wieczór: Tracili nawet wtedy kiedy wygrywali! I tutaj z pomocą przyszedł Internet, wszystkie te problemy zniknęły wraz z pojawieniem się stron do gry w pokera. Ludzie już nie muszą umawiać się na grę w pokera z trzytygodniowym wyprzedzeniem. Mogą też grać bez limitów i w jakąkolwiek grę w jaką chcą, o każdym czasie w ciągu dnia i nocy. Co lepsze, gra się przeciwko anonimowym ludziom, do których nie żywi się żadnych uczuć, tak więc można grać z nastawieniem na zwycięstwo, bez poczucia winy wynikającego z zabierania pieniędzy swoim najlepszym przyjaciołom. Jest to główny powód dlaczego poker online jest tak popularny. Gra zawsze była wspaniała, ale wraz z pojawieniem się pokera online, wszystkie problemy związane z rzeczami wokół gry w miejscu stacjonarnym zostały rozwiązane.

Z tego powodu mam bardziej optymistyczne nastawienie wobec przyszłości pokera online, niżeli wielu innych graczy: Poker online ma się dobrze i będzie istniał, stale powiększając swój zasięg. To jest dopiero początek.

Poker online

Czy Naprawdę Można Wygrać Pieniądze?

W skrócie: Tak. Czy pieniądze mogą być wygrane przez ciebie? Pomimo tego, że nie znam cię osobiście, sam fakt, że zadałeś sobie trud, aby znaleźć ten poradnik sprawia, że mówię „tak” z całą pewnością. To co pozostaje niepewne jest ile tych pieniędzy zarobisz, lub na jakich limitach będziesz w stanie grać z zyskiem. Uzyskanie biegłości w wygrywaniu na mikro-limitach nie jest trudne do osiągnięcia. Chociaż nie każdy może zarabiać na życie jako profesjonalny gracz w pokera, gra w pokera online niekoniecznie musi być przepisem na utratę pieniędzy, jeśli jesteś gotowy pracować nad swoimi umiejętnościami.

Podczas rozmów na ten temat, ludzie często odwołują się do „wskaźnika zwycięstw”, który jest definiowany jako średnia liczba dużych zakładów (ang. BB – big bets) na 100 rozdań, co można pokazać w następujący sposób: „1.5BB/100 na 2/4 przez 15,000 rozdań”, co oznacza, że ta osoba wygrała średnio 1.5 dużych zakładów na 100 rozdań, na limicie $2/$4, a średnia jest obliczana przez 15,000 rozdań. 1.5BB na $2/$4 wynosi $6 (1.5 x 4), czyli chodzi o to, że osoba ta wygrała $6 x 150 = $900. Czy taka wartość jest godna twojej uwagi?

Istnieją tutaj trzy szkoły. Niektóre wskazują, że wartość ta – wskaźnik zwycięstw – jest tym, co się liczy; inne uważają, że wskazuje on jak dobry jest pokerzysta, a reszta nie ma znaczenia. Oczywiste wszak jest, że zysk netto nie mówi zbyt wiele o tym jak dobry jest gracz, ponieważ nie zawiera informacji o tym jak wiele rozdań było potrzebnych do osiągnięcia tegoż zysku. Dla przykładu, jeśli powiem ci, że wygrałem $10,000 w pokera, czy oznacza to z marszu, że jestem dobrym graczem? Niekoniecznie. Może przysiadłem się do gry z limitem $300/$600, zagrałem jedno rozdanie i miałem szczęście. Nawet małpa jest do tego zdolna. Ale co jeśli $10,000 było wygraną z 125,000 rozdań na limicie $1/$2? Takie znaczące zwycięstwo przy tak wielu rozdaniach wskazuje na to, że tutaj liczyło się coś więcej niż tylko szczęście.

Czy Naprawdę Można Wygrać Pieniądze?

Druga szkoła mówi, że wskaźnik zwycięstw nic nie oznacza, to co się liczy to jak grałeś. Wynik jest nieistotny. Ta filozofia też ma swój sens, jako że uczy ludzi, aby trzymać się z dala od podejścia do gry nastawionego na wynik i analizowania rozdań po ich wystąpieniu. Nie obchodzi ich co pokazał ci przeciwnik, interesuje ich tylko to co myślisz, że przeciwnik posiada i jak dostosowałeś do tego swoje ruchy. Ten analityczny sposób patrzenia na grę jest najbardziej skutecznym sposobem na poprawę swoich umiejętności.

Trzecia szkoła jest skrajnym przeciwieństwem drugiej. Tutaj liczy się tylko wynik, ale też nie dba ona o średni wskaźnik zwycięstw. W pokerze chodzi o wygrywanie kasy – tak więc ile wygrałeś? Fakt, że wygrywałeś stabilnie – oraz bądź co bądź imponująco – podczas 125,000 rozdań jest fantastyczny, ale jaki jest z tego ostateczny wynik? Sukces w pokerze jest mierzony w zarobkach całościowych w przeciągu całej kariery. Filozofia ta również ma swoje zalety, ponieważ patrzy na wartość, która jest nie tylko bezdyskusyjna (średnie statystyczne są niczym jak tylko kwestią dyskusyjną), ale przede wszystkim prezentuje kwotę, która jest zrozumiała dla wszystkich. Każdy bowiem wie co może sobie kupić za $10,000, nie każdy z kolei rozumie swój związek z wartością 1.5/100.

Powodem dla którego wspominam o tych trzech szkołach podejścia do wygranych w pokera jest chęć wyjaśnienia, że pomimo tego, że łatwo mogę odpowiedzieć na pytanie „czy można wygrać pieniądze,” to nie mogę w ogóle odpowiedzieć na pytanie „jak dużo.” Jeśli zastanawiasz się czy poker online może być pokonany, odpowiedzią będzie stanowcze TAK. Spróbuj tego teraz, skup się na nauce sposobu na wygrywanie, aż w końcu dojdziesz do tego, gdzie leżą twoje zyski, ile wynoszą i ile będą wynosić. Miejscem, od którego wszystko się zaczyna jest twój kapitał początkowy – czytaj więcej, korzystając z menu po lewej stronie.

Poker Kasyno Online

PokeroweBonusy & Recenzja
William Hill Poker ClubRozpocząć odtwarzanie

PokerStars

Kod: STARS600 - 100% wpłaty - aż do 600 $
Party PokerRozpocząć odtwarzanie

Party Poker

Wygraj do 170.000 $ w kilka minut. Pomnóż swoje wpisowe nawet 10.000 razy! Dodatkowa premia za wyeliminowanie gracza.