Trzeba się wiele nauczyć, by odnieść sukces obstawiając zakłady bukmacherskie online. Na szczęście nie musisz wiedzieć wszystkiego, by zacząć. Należy jednak pamiętać o kilku rzeczach, zanim zaryzykujesz swoje pieniądze i z tego właśnie powodu napisaliśmy ten poradnik dla początkujących. Kiedy już go przeczytasz, będziesz dysponował podstawowymi informacjami, które pozwolą Ci zacząć. Reszty nauczysz się w trakcie swojej kariery.

Jeżeli jesteś kompletnym nowicjuszem to rzeczą, którą koniecznie musisz rozumieć jest mechanizm obstawiania zakładów. Mimo, że jest to ważny temat, to zarazem jeden z prostszych.

Podstawy betowania

Sportowy bet lub zakład polega głównie na starciu się dwóch różnych perspektyw, na temat tego kto wygra dane wydarzenie sportowe i wsparciu określonej strony pewną sumą pieniędzy. Strona, która miała rację wygrywa odpowiednią sumę pieniędzy, należących do drugiej strony.

Tymi stronami mogą być dwaj przyjaciele zakładający się ze sobą, jednakże określenie „zakłady sportowe” przeważnie oznacza zawarcie zakładu poprzez bukmachera. Bukmacher jest osobą lub firmą, która przyjmuje zakłady różnych stron w profesjonalnych ilościach. Osoba zawierająca zakład u bukmachera nazywana jest graczem. Zaakceptowanie zakładu przez bukmachera nosi nazwę obstawiania.

Bukmacherskie Zakłady Sportowe Online

Trzy składowe betowania

Bukmacher przy każdym zakładzie zawartym z graczem określa te trzy składowe:

  • Typ
  • Stawka
  • Szanse

Typ to po prostu określenie przez gracza, kto wygra lub co się stanie. Stawka odnosi się do tego ile pieniędzy stawia się na szali i należy zapłacić bukmacherowi w momencie zawarcia zakładu. Szanse odzwierciedlają to jak bardzo możliwa jest przewidywana przez gracza sytuacja i na tej podstawie wyliczany jest współczynnik procentowy stawki. Bukmacher wypłaca graczowi wpłaconą sumę plus procent tej sumy wyliczony na podstawie współczynnika szansy, oczywiście o ile gracz miał rację.

Przykład zakładu sportowego

Użyjmy hipotetycznego przykładu, by wyjaśnić to najprościej jak się da. Powiedzmy, że niedługo odbędzie się mecz pomiędzy Barceloną, a Realem Madryt. Na potrzeby tego przykładu uznajmy, że bukmacher ustalił współczynnik szansy wygranej Barcelony na +100.

Współczynnik szansy zawsze zapisywany jest w jednym z trzech formatów. Dwoma pozostałymi są dziesiętny i ułamkowy. +100 oznacza, że potencjalna wygrana wynosi sto procent wpłaconej stawki.

Załóżmy, że wierzysz w to, iż wygra Barcelona i chcesz na nich postawić 100 zł. Trzy składowe zakładu będą wtedy prezentować się w ten sposób.

Typ: Barcelona wygrywa z Realem Madryt.
Stawka: 100 PLN
Szanse: +100

Możliwe są dwie rzeczy: Barcelona wygra mecz, albo go przegra. Jeżeli zdarzy się to pierwsze, wygrywasz zakład. Dostaniesz zwrot postawionych 100 zł wraz ze swoją wygraną. Jeżeli współczynnik szansy wynosił +100, wygrana będzie równa postawionej stawce. Razem dostaniesz 200 zł (100 zł postawionych pieniędzy plus 100 zł wygranej). Jeżeli zaś Barcelona przegra, ty także przegrywasz zakład, a bukmacher zachowuje postawione przez Ciebie 100zł dla siebie.

Przedstawiliśmy to w prostu sposób, ale tak właśnie wygląda obstawianie sportu.

Co jeszcze ma wpływ na zakłady?

Jak pewnie widzisz, mechanizm stojący za stawianiem zakładów jest bardzo prosty. Jednakże istnieją jeszcze inne czynniki mające wpływ na zakład. Na przykład, oprócz tego, co już omówiliśmy, czyli faktu istnienia różnych rodzajów współczynników szans, warto wiedzieć o tym, że można zakładać się o różne rzeczy, nie tylko o to kto wygra. Wpływ na to, o co się założymy może mieć wiele czynników, między innymi prawdopodobieństwo czy koncepcja wartości.

Jak obstawiać mecze

Jak obstawiać mecze?

Oczywistą, a za zarazem bardzo ważną rzeczą w betowaniu jest oczywiście samo stawianie zakładu u bukmachera. Ten prosty proces wymaga określenia swoich typów, a następnie ile chcemy na nie postawić. To właściwie prawie wszystko, jednak by wyjaśnić pozostałe aspekty stawiania zakładu napisaliśmy cały rozdział w poradniku dla początkujących.

W pewnym momencie, będziesz musiał także zdecydować w jaki sposób postawić zakład, musisz wiedzieć, że jest na to kilka sposobów. Możesz na przykład zadzwonić przez telefon, lub użyć internetu. W niektórych częściach świata są lokale bukmacherskie, do których możesz zajść, by postawić zakład za gotówkę, oraz wiele kasyn z bukmacherem, w których możesz zrobić to samo.

W tym artykule krótko opiszemy różne sposoby betowania u bukmachera.

Usługa obstawiania przez telefon

Usługa przez telefon jest dostępna u wielu bukmacherów. Korzystanie z niej jest całkiem proste: musisz zadzwonić do bukmachera i ustalić z nim wszystkie szczegóły zakładu, który masz zamiar postawić. Oprócz tego dowiesz się ile wynosi współczynnik procentowy wygranej na twój typ w danym momencie.

Zazwyczaj, będziesz musiał zapłacić za bet swoją kartą debetową lub kredytową. Być może dostępne będą alternatywne sposoby płatności. Niektórzy bukmacherzy pozwalają swoim klientom brać zakłady nawet na kredyt.

Bukmacherzy lokalni

Stacjonarni bukmacherzy są w pewnych miejscach bardzo popularni, na przykład Polsce. By postawić zakład w takim lokalu podchodzisz po prostu do lady z wypełnionym papierkiem, określającym szczegóły betu i płacisz gotówką. Kasjer powie Ci jakie są szacowane szanse na wygraną, o ile nie są one wyświetlane na ekranie w lokalu.

By odebrać wypłatę za wygrany zakład, musisz pokazać dla kasjera kupon z wygranym zakładem. Twoja wypłata przeważnie będzie w gotówce, o ile nie wygrałeś dużej sumy, wtedy użyty zostanie alternatywny sposób płatności.

Zakłady bukmacherskie jak grać

Zakłady sportowe w kasynie

Zakłady sportowe w kasynie działają dokładnie w ten sam sposób co bukmacherzy lokalni, różnią się jedynie miejscem. Są one bardzo popularne w Las Vegas, z racji tego, że stan Nevada jest jedynym amerykańskim stanem w którym obstawianie zakładów dla większości sportów jest legalne.

Bukmacherzy są w niemal wszystkich dużych kasynach w Vegas, przeważnie z dużą ilością wielkich telewizorów pokazujących relacje ze wszystkich ważnych wydarzeń sportowych. Używa się ich także do pokazywania obecnych szacowanych szans na wygraną oraz listy nadchodzących wydarzeń. Podobne rozwiązania są teraz w kasynach online, tyle że nie używa się do tego telewizorów.

Bukmacherzy online

W dzisiejszych czasach najprostszym sposobem, by postawić zakład jest strona internetowa, lub bukmacher online. Od kiedy w końcówce poprzedniego wieku wystartowały pierwsze strony oferujące stawianie zakładów online, stało się to niesamowicie popularne. Obecnie setki milionów ludzi z całego świata korzysta z usług bukmacherów przez internet.

Internetowe strony bukmacherskie są niesamowicie proste w użyciu. Kiedy już zarejestrujesz konto i wpłacisz pierwsze pieniądze, od złożenia zakładu dzieli Cię wyłącznie kilka kliknięć. Większość stron do betowania oferuje szeroki zakres wydarzeń i sportów do typowania, niektóre z nich ze specjalnymi warunkami utrudniającymi, ale i zwiększającymi wygraną. Za wpłacenie pieniędzy czasem możesz dostać bonus lub nagrodę i postawić zakład z tych pieniędzy.

Po więcej informacji na temat sportowych zakładów online, w tym naszych rekomendacji najlepszych stron do obstawiania, zajrzyj do dedykowanej tym rzeczom sekcji naszej strony.

Teraz kiedy poznałeś różne sposoby stawiania zakładów, czas byś poznał inne fundamentalne podstawy betowania sportu. W następnym artykule poradnika dla początkujących skupimy się na inny ważnym temacie: współczynniku procentowym szansy.

Najlepsze Bukmacherskie Zakłady Sportowe Online

BukmacherskieBonusy & Recenzja
Unibet
Rozpocząć odtwarzanie

Unibet

Twój pierwszy zakład po założeniu konta nie ryzykuje. Jeżeli przegrasz, oddamy Ci 50% stawki, do 123 PLN
William Hill Sázkové Kanceláře
Rozpocząć odtwarzanie

William Hill

Bonus Powitalny €25 na zakłady sportowe
888 CasinoRozpocząć odtwarzanie

888 Sport

TREBLE kursy na pierwszego zakładu